ТЕРА

REKLAMA???

ВО СООБРАЌАЈКА ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА НА ПАТОТ КОН ДРЖАВНАТА ГРАНИЦА

На 16.09.2023 околу 21.40 часот на патниот правец А3 Битола-граничен премин „Меџитлија“ во близина на крстосница со пат за с.Породин кон Меџитлија, патничко моторно возило „рено клио“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 42 годишно лице од с.Кравари, битолско, излетало надвор од коловозот.

Од здобиените повреди на лице место починал возачот. Смртта била констатирана од лекар од итна медицинска помош Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, стои во соопштението на МВР.