Во стан во Битола пронајдено тело на почината 82 годишна жена

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 03.04.2018  година во 20,20 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во нејзиниот дом била пронајдена почината 82 годишна жена. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.

Share.