Во Црна Гора нови 14 заболени од коронавирус, вкупно 67

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Институтот за Јавно здравје на Црна Гора, утрово соопшти дека во таа земја се регистрирани нови 14 случаи на коронавирус, и сега бројката е вкупно 67.

Посебно внимание и посебни мерки црногорските власти донесоа во општината Туза, каде што за еден ден се забележани 15 случаи. Жителите се во карантин, полицијата го контролира влезот и излезот во општината, а се тестираат сите кои доше во контакт со заразените.

Share.