Времето се стабилизира

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Дневните температури од 16 до 27 степени, во Битола до 23.

Утре сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Темепратурата утре во Битола до 26 степени.

Сподели