ТЕРА

REKLAMA???

В ЧЕТВРТОК ЖДРЕПКА ЗА ЛИГА ЕВРОПА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР СМЕСТЕН ВО ВТОРИОТ ШЕШИР

По завршувањето на квалификациите на ЕХФ Лига Европа, Македонија има само еден претставник во групната фаза. Еурофарм Пелистер трета година по ред ќе игра во второто по квалитет натпреварување на ЕХФ и верува дека може да остави трага и оваа сезона. Еурофарм Пелистер од вториот шешир ќе ја дочека ждрепката за групната фаза на ЕХФ Лига Европа.

Шешир 1: Бенфика, Фуксе Берлин, Екс Прованс, Скјерн
Шешир 2: Еурофарм Пелистер, Кадетен Шафхаузен, Гранољерс, Иштад
Шешир 3: Мотор Запорожје, Татран Прешов, Влур, Балатонфуреди
Шешир 4: Флензбург, Гепинген, Спортинг, Бидасоа
Шешир 5: Монпелје, Бенидорм, Веспрем КФТ, Скандерборг Архус
Шешир 6: Нексе Нашице, Алпла Хард, Ференцварош, Агуаш Сантас

Ждрепката е предвидена за в четврток во 11:00 часот, а групниот сегмент почнува на 25 октомври.