Голема победа на Еурофарм на дербито во Автокоманда

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Екипата на Еурофарм Работник во првата средба од плеј-офот на гостувањето во Автокоманда ја победи екипата на Металург, и направи голем чекот кон второто место, што значи и учество во СЕХА лигата.

Кај Еурофарм Работник најефикасен беше Кузмановски со осум и Ѓукиќ со седум гола.

Металург – Еурофарм Работник 25-32 (12-13)

Сала: Автокоманда во Скопје. Гледачи: 500.

Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов од Скопје.

Металург:

Томовски, Дупјачанец, Јагуриновски, Лазаревски, Димитриоски 1, Токиќ 2, Шилегов, Танкоски 7, Серафимов 5, Маџовски 3, Арсеновски, Стојановиќ 1, Миличевиќ 1, Шпенде 4, Пучник 1, Чориќ.

Еурофарм Работник:

Чаневски, Трајкоски, Ојлески 3, Маркоски 4, Петровски, Пецаковски 1, Талевски, Стјепановиќ 3, Кузмановски 8, Радовиќ 1, Кукоски, Остроушко 3, Бардакоски, Граџан 1, Ѓукиќ 7, Петровски 1.

Седмерци: 1/2, исклучувања: 10 мин.

Share.