Голем успех на битолските билдери Стојановски и Тромбев на ЕП во Шпанија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот Борче Стојановски на својот дебитантски настап на Европското првенство во Санта Сузана во Шпанија оствари голем успех.

Стојановски влезе меѓу десетте најдобри во тешка категорија над 91 килограм, што е голем успех за него и за македонската боди-билдинг федерација.

Со оглед на тоа што ова беше прв меѓународен натпревар од ваков тип за битолчанецот Стојановски, ова е голем успех и одлично постигнување. Претходно во јуниорска конкуренција шестото место го освои уште еден дебитант, Горан Тромбев.

Share.