Градското дерби поместено за три дена заради технички проблеми во салата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Натпреварот меѓу Пелистер и Еурофарм Работник е презакажан за во вторник од 18:30 кога овие екипи ќе се судрат во салата „Боро Чурлевски“ во Битола. Поради технички причини натпреварот не беше во можност в сабота од 18:30 часо.

Судии ќе бидат Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, а ќе има два делегати – Камер Металари и Душко Камишевски.

Останатите натпревари од првото коло во Суперлигата: Бутел – Прилеп, Борец – Струга, Пролет – Охрид и Вардар јуниор – Радовиш, ќе се одиграат редовно за време на викендот.

Share.