Грција ги отвори граничните премини кон Македонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сообраќајот на граничните премини према Грција е нормализиран за влез и за излез од РМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Share.