Двата битолски суперлигаши дебитираат против Вардар и Металург

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ждрепката за плеј-офот на Суперлигата сакаше Вардар да започне со Еурофарм Работник, а Пелистер со Металург. Веќе во второто коло е директниот дуел за втората позиција Металург и Еурофарм Работник.

Натпреварите од плејофот започнуваат викендов, но натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Работник ќе биде одложен поради настапот во Европа и на двете екипи.

Прво коло
Металург – Пелистер
Еурофарм Работник – Вардар
Тинекс Пролет – Бутел

Share.