Двајца загинати при уривање на амeрикански воен авион крај Флорида

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Американски воен авион се урна во водите на Атлантскиот Океан во близина на бреговите на сојузната држава Флорида, при што загинаа двајцата негови пилоти.

Како што соопшти американското Воено воздухопловство, двајцата пилоти на авионот од типот ФА-18 „Хорнет“ успеале да се катапултираат пред уривањето на леталото, но сепак не успеала да преживеат.

Причините за уривањето на авионот засега не се позанти.

 

Share.