Демирхисарски рок хепенинг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 17ти август 2018 година (петок), ќе биде организиран традиционален четврти по ред „ДЕМИРХИСАРСКИ РОК ХЕПЕНИНГ, 2018“, на кој што ќе настапат македонските рок групи: „Purple – Zeppelin“ од Скопје; „Ние, другарите“ од Битола; „Revelation“ од Демир Хисар и „Indica“ од Демир Хисар.Настанот ќе се одржи под отворено небо, на Градскиот плоштад во Демир Хисар, со почеток од 20:00 часот до 01:00 часот по полноќ, а покровител на настанот е Општина Демир Хисар.

Share.