Демолирано возило во Прилеп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

СВР Битола соопшти дека вчера било пријавено дека во Прилеп во временскиот период од 20,00 до 21,30 часот на улицата “Кузман Јосифоски” непознат сторител со тврд предмет го скршил предното ветробраново стакло, а со остар предмет ги оштетил двете предни гуми и го изгребал патничкото моторно возило “Киа-Спортаж” со прилепски регистерски таблици сопственост на 38 годишно лице од с.Кривогаштани, а управувано од друго лице. Полицијата вели дека работи на расчистување на случајот.

Share.