Демонстранти во Австралија запалија слика од Заев

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На протестот на иселениците во Австралија за зачувување на уставното име, неколку демонстранти облечени во патриотска облека со знамето на етничка Македонија, запалија слика од премиерот Зоран Заев.

Низ неколку места во Австралија се упатија и погрдни зборови кон министерот за надворешни работи Никола Димитров, како и кон министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Share.