Денеска и до 30 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска претежно сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Дневните темпратури  од 22 до 30 степени. УВ индексот 7.
Во наредните денови продолжува периодот на релативно топло време со пораст на утринските температури. Утре ќе се задржи претежно сончево, а од вторник во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

Share.