ТЕРА

REKLAMA???

ДЕНЕСКА ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО ВРЕМЕ

Утрово -2 степени Попова Шапка, 1 Маврови Анови, Лазарополе, 2 Крушево, 3 Тетово, 4 Скопје-Зајчев Рид, Претор, 5 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Битола, Прилеп, 6 Берово, Охрид, 7 Гевгелија, Дебар, Куманово, 8 Демир Капија, Штип, Виница, 9 Струмица.

Најмногу дожд од 34 л/м2 наврнаа во Пожаране, 31 Тетово, 28 Маврови Анови, 27 Крушево, 24 Лазарополе, 22 Претор, 17 Крива Паланка, 14 Охрид, Дебар, 13 Прилеп, Ѓуриште, 12 Битола, Куманово, 11 Скопје-Петровец, 10 Скопје-Зајчев Рид, 9 Штип, Берово, 8 Попова Шапка, 7 Гевгелија, 6 Виница, 3 Струмица, 2 Демир Капија. 

Во текот на ноќта времето беше облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини во северозападните делови од снег. Утрово е променливо облачно, со слаб локален дожд, а во Тетово и Гевгелија има појава на магла со намалена видливост до 200 м. Дува  слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18 степени. Во Битола до 13 степени.