Денеска рочиште за предметот „Транспортер“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во кривичниот суд во Скопје продолжи изведувањето на писмените докази во случајот на СЈО под име „Транспортер“. Претходно беше пуштен еден јавно објавен разговор меѓу ексминистрите за финансии и за внатрешни работи Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска, во кој, меѓу другото, двајцата разговараат за превозот на ексградоначалникот на Битола, Владимир Талески.

Обвинети се 21 лице за злуопотреби со превозот на уленици во Битола. По изведувањето на доказите на обвинителството, следуваат доказите на обвинетите.

Share.