Денеска сончево и топло време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 11 до 20, а максималната од 28 до 36 степени.

Во Битола температурата до 32 степена.

Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Share.