Денеска средба Заев-Мицкоски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Премиерот Зоран заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христиан Мицкоски, вечерва во 19 часот ќе имаат заедничка средба во Владата.

Се очекува двајцата лидери на најголемите партии во земјава да разговараат за спорот за името.

Share.