Денес сончево со мала умерена облачност, од утре пораст на температурите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени.

Од утре следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Share.