До среда сончево, потоа нов влажен бран

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринските од 0 до 7, а дневните од 12 до 20 степени.

До среда времето ќе биде претежно сончево, а дневната температура ќе биде во значителен пораст. Нов влажен бран со врнежи од дожд се очекува кон крајот на работната седмица.

Share.