Евентуално финале на Лигата на нации, Македонија ќе игра во гости

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонската фудбалска репрезентација доколку го совлада Косово во полуфиналето од Лига на Нации, натпреварот за пласман на ЕВРО 2020 ќе го игра на гости во Грузија или Белорусија, односно домаќин ќе биде подобриот од дуелот Грузија – Белорусија беше одлучено по денешната ждрепка за баражите во Лигата на нации во Нион.

Македонија за да се пласира во финалето ќе мора да победи против Косово на домашен терен на 26. март 2020 година. Евентуалното финале, македонската репрезентација ќе го одигра на 31. март 2020 година.

Share.