Еден битолчанец на списокот на Брестовац за ЕХФ-неделата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

Списокот е комбинација на млади и искусни ракометари, а овие натпревари се претпоследен термин за подготовка за Европското првенство во јануари 2020 година.

МАРТИН ТОМОВСКИ ГЕРМАНИЈА
МАРКО КИЗИЌ РК ВАРДАР
ДИМИТАР ДИМИТРИОСКИ РК ВАРДАР
БОЈАН МАЏОВСКИ РК ЕУРОФАРМ РАБОТНИК
НЕНАД КОСТЕСКИ ХРВАТСКА
МАРТИН ПОПОВСКИ РК ПРОЛЕТ 62
ДАРКО ДИМИТРИЕВСКИ ШПАНИЈА
ДЕЈАН КУКУЛОВСКИ РК ВАРДАР
МИХАЈЛО МЛАДЕНОВИЌ РК МЕТАЛУРГ
МАРИО ТАНКОСКИ РК МЕТАЛУРГ
ГОРАН КРСТЕВСКИ АВСТРИЈА
МАРКО МИШЕВСКИ ФРАНЦИЈА
ТОМИСЛАВ ЈАГУРИНОВСКИ РК МЕТАЛУРГ
МАРТИН СЕРАФИМОВ РК МЕТАЛУРГ
ЖАРКО ПЕШЕВСКИ ГЕРМАНИЈА
ФИЛИП АРСЕНОВСКИ РК МЕТАЛУРГ
МИЛАН ЛАЗАРЕВСКИ РК МЕТАЛУРГ
БОРКО РИСТОВСКИ ПОРТУГАЛИЈА
ДЕЈАН МАНАСКОВ УНГАРИЈА
ФИЛИП ТАЛЕСКИ ГЕРМАНИЈА
ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ ГЕРМАНИЈА
КИРИЛ ЛАЗАРОВ ФРАНЦИЈА
НИКОЛА МАРКОСКИ РК ЕУРОФАРМ РАБОТНИК

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21до 27 октомври во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, сениорската репрезентација на Македонија ќе одигра меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.

Share.