Едно лице тешко повредено во сообраќајка кај Ресен

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 05.01.2018 година околу 08.50 часот на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла, кај место викано „Нова Слога“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат типо“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.К. (44) од Ресен и патничко возило „Опел корса“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т. (53) од с.Болно, ресенско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.Т.. Тој, по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Битола, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачот С.К. и сопатничката во неговото возило Ј.К. (37) од Ресен и на нив им била укажана лекарска помош во Здравствен дом Ресен. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Ресен, соопшти МВР.

Share.