Експлозијата го потресе Лондон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Силна експлозија  вчера одекнa во североисточните делови на Лондон.Инцидентот не е поврзан со тероризмот, соопшти полицијата во британскиот главен град.

„Вработените во полицијата заедно со оперативните служби  се наоѓаат на местото на улицата „Фарнл роуд “во реонот на” Харолд Хил“ по добиена порака за експлозијата. Причините се непознати, но засега не се верува дека се поврзани со тероризмот“ – се вели соопштението на Скотланд Јард.

Нема податоци за повредени лица.

faktor.mk

Share.