Експлозија во фабрика за оружје во Црна Гора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во фабриката за оружје „Тара“ во Мојковци дојде до експлозија во која две лица се потешко повредени.

Неофицијано, повредените работници со хеликоптери ќе бидат пренесени во Клиничкиот центар во Подгорица, информираат црногорските медиуми.

Засега не се познати причините за експлозијата.

makfax.com.mk

Share.