Еурофарм доби тешка и неатрактивна група во ЕХФ Купот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Еурофарм Работник во ЕХФ Купот ќе игра во групата Б со Хановер, Татабања и со Нексе – oва е епилогот денешната ждрепка во Виена.

А група: Фуксе Берлин, Натурхаус Ла Риоха, Сант Рафаел, Балатонфуреди

Б група: Хановер, Татабања, Еурофарм Работник, Нексе Нашице

Ц група: Порто, Холстебро, Куенка, Доброгеа Суд Констанца

Д група: Грањолерс, Азови Пулави, Кил, ГОГ Гудме

Натпреварувањето започнува на 9 февруари, а само најдобрите од секоја група ќе се најде на завршниот турнир.

По ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот, компјутерот го исфрли каландарот на натпревари на единствениот македонски претставник, Еурофарм Работник.

Хановер – Еурофарм Работник – 9/10 февруари

Еурофарм Работник – Татабања – 16/17 февруари

Нексе Нашице – Еурофарм Работник – 23/24 февруари

Еурофарм Работник – Нексе Нашице – 2/3 март

Еурофарм Работник – Хановер – 23/24 март

Татабања – Работник – 30/31 март

Само победникот во групата ќе игра на завршниот турнир во Магдебург на 19 и 20 мај 2019 година.

Погледнете како ракометарите на Еурофарм Работник ја следеа ждрепката од Виена:

Share.