Еурофарм загуби од старо-новиот шампион Вардар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија по вторпат во плеј-офот и пак од Вардар, кој вечерва ја потврди титулата во шампионатот на Македонија.

Вардар – Еурофарм Работник 36-29 (19-14)

Спортска сала „Јане Сандански“ – Скопје. Гледачи: 300
Судии: Спаско и Глигор Ќаеви (Скопје)

Вардар:
Милосављев 1, Гебдан, Стоилов 5, Неданоски, Поповски 3, Криспотанс 3, Дисингер, Скубе 4, Калараш, Димчевски, Дибиров 10, Шишкарев, Горбок 4, Шишкарев 1, Војводиќ 2, Кисељев 3, Мишевски, Кизиќ

Седмерци: 4/3
Исклучување: 10 минути

Еурофарм Работник:
Ојлески, Маркоски, Д. Петровски, Пецаковски, Талевски, Чурлевски, Стјепановиќ, Кузмановски, Радовиќ, Кукоски, Остроушко, Граџан, Ѓукиќ, М. Петровски

Седмерци: 5/4
Исклучување: 10 минути

Share.