Еурофарм несреќно поразен во финишот во Хановер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ракометарите на Еурофарм Работник со минимален пораз (24-21) го стартуваа настапот во групнaтa фаза во ЕХФ Купот откако вечерва не успеаја да приредат изненадување на гостувањето против екипата на Хановер.

Хановер – Еурофарм Работник 24-21 (16-14)

Спортска сала „Свислајф Хол“ – Хановер. Гледачи: 4.000

Хановер:
Цимер, Лесјак, Јохансен 3, Цехте 3, Маверс, Тиле, Певнов 3, Хефнер 2, Бом, Сршен, Олсен 7, Брозовиќ 2, Феисе, Кастенинг 2, Бушер 2

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Ојлески 1, Маркоски, Талевски, Чурлевски 1, Стјепановиќ, Кузмановски 4, Радовиќ 1, Кукоски, Крстевски 1, Остроушко 4, Граџан 7, Џукиќ 1, Петровски 2

Share.