Еурофарм Работник во третиот шешир пред ждрепката во Виена

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолски Еурофарм Работник се најде меѓу 16-те најдобри екипи во ова натпреварување се најдоа по двете победи над швајцарски Берн во неодамнешниот двомеч од последното квалификациско коло.

В четврток ќе ги дознае своите противници за групната фаза, а пред и ждрепката ЕХФ ги одреди и барабаните.

Прв шешир: Гранољерс (Шпанија), Фуксе Берлин (Германија), Хановер-Бургдорф (Германија), Порто (Португалија)

Втор шешир: Холстебро (Данска), Натурхаус Ла Риоха (Шпанија), Татабања (Унгарија), Азоти-Пулави (Полска)

Трет шешир: Куенка (Шпанија), Ст. Рафаел (Франција), Кил (Германија), Еурофарм Работник (Македонија)

Четврти шешир: Нексе Нашице (Хрватска), ГОГ Гудме (Данска), Балатонфуреди (Унгарија), Доброгеа Суд Констанца (Романија)

Првите натпревари за групната фаза се закажани за 9 февруари 2019 година.

Share.