Еурофарм Работник лесно го доби градското дерби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во последниот натпревар од првото коло во машката Суперлига, Еурофрм Работник го освои градското дерби против Пелистер со убедливи 22-33. Момците на Чирковиќ водеа од првата до последната минута и се радуваа и без да одиграат максимален натпревар

Пелистер – Еурофарм Работник 22-33 (9-15)

Спортска сала „Младост“ – Битола. Гледачи:
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов

Пелистер:
Рајчиќ, Плех, Перовиќ, Петров 1, Маџовски 1, Поповиќ 1, Чантурија, Димитровски 4, Черубин 5, Карамиан, Митревски, Лековиќ 2, Кобетиќ 3, Стоилевски 1, Зејак 4, Ивановски

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм:
Трaјковски, Чаневски, Ивановиќ 3, Ојлески 1, Маркоски 1, Петровски 3, Талевски 1, Чурлевски 2, Мемиќ, Џукиќ 13, Крстевски 1, Дрогришки, Граџан 1, Кузманоски 1, Пецаковски, Кузмановски 6

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минута

За време на викендот Суперлигата продолжува со второто коло во кое битолските клубови ги пречекуваат Пролет и Радовиш.

Share.