Еурофарм Работник поразен дома од норвешкиот Филинген

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот претставник во осминафиналето на Челинџ-купот, екипата на Еурофарм Работник, не успеа да го искористи домашниот терен и да обезбеди предност пред реваншот во Норвешка.

На врелиот терен во Битола, Еурофарм Работник загуби од Филинген со резултат 22-25 (11-12) и ги намали шансите за пласман четврт-финалето од ова натпреварување.

Реванш-средбата ќе се игра во Норвешка, на 17 февруари.

Share.