Ждрепката донесе битолско дерби во првото коло од плеј-офот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија со ждрепка беше утврден распоредот за претстојните натпреварувања во плеј-офот.

Во првото коло ќе се одира битолското дерби меѓу Работник и Пелистер, Охрид ќе го пречека Вардар, додека Металург ќе биде домаќин на тимот на Пролет.

Првото коло од плеј-офот ќе се игра на 24 и 25 март.

Share.