Заев во Струга за празникот Богојавление Водици

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска за големиот христијански празник Богојавление Водици претстојува во Струга.

По повод празникот тој ќе присуствува на чинот на спуштање на крстот и осветување на водите во реката Црн Дрим.

 

Share.