Заев утре на средба со Меркел во Берлин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Премиерот Зоран Заев утре во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, средба во рамки на официјалната посета на владина делегација на Германија, соопшти владината прес-служба.

Оттаму наведуваат дека Меркел и Заев ќе имаат заедничка прес-конференција, а за време на посетата во Берлин предвидено е Заев да се сретне и со претседателот на Германија Франк Валтер Штајнмаер.

 

Share.