Замрзнат дожд, а во текот на ноќта и снег

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Облачно со врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд, а на планините со врнежи од снег.

Во текот на денот од северните делови врнежите на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Во ноќните часови врнежи од снег се очекуваат и во некои пониски места.

Времето утре променливо облачно и студено со слаб претежно северен ветер.

Share.