Запален автомобилот на албанскиот конзул во Солун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Непознати лица синоќа го запалиле блиндираниот автомобил на генералниот конзул на Албанија во Солун.

Палењето се случило во два и пол часот по полноќ. Екипа на противпожарната бригада пристигнала на местото на настанот. При прегледот полицијата открила експлозивна направа. Истрагата се` уште трае.

Се` уште нема реакција од Албанија.

Share.