Заплени речиси 10 тони марихуана во Аргентина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Аргентинтинската полиција заплени речиси 10 тони марихуана во вредност од 20 милиони долари, информираше министерката за безбедност Патрисија Булрич.

Како што јави ДПА, марихуаната била скриена во камион-ладилник, кого полицијата го запрела во Сан Хосе, на 850 километри североисточно од Буенос Аирес.

Во врска со случајот се уапсени три лица.

Share.