За време на викендот со температури и до 20 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претпладне на повеќе места умерено до значително облачно, а попладне почнувајќи од север облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен правец.

За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло со дневни температури на места и над 20 степени. И во понеделник ќе биде топло, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи. Од вторник ќе има благо намалување на дневните температури.

Share.