Земјотрес во западна Франција

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала денес го погоди департманот Вандеја во западниот дел на Франција, кој се наоѓа на 19 километри од местото Фонтена Ле-Конт.

Националната мрежа за сеизмички мониторинг објави дека земјотресот се почувствувал и во области на 40 километри оддалечени од Фонтена Ле-Конт.

Share.