Земјотрес во Струмица и Валандово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала синоќа во 21 и 17 минути бил почувствуван во Струмица, Валандово и околината, соопшти Сеизмолошка опсерваторија
при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил на 120 километри југоисточно од Скопје и потекнува од епицентралното подрачје Струмица.

Share.