Земјотрес кај Дубровник

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утрово во 2:26 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата сакала на брегот на Јадранското море.

Според информациите од интернет порталите кои информираат за земјотресите во светот, епицентарот на овој земјотрес бил на 36 километри западно од Дуброник.

Засега нема информации за повредени лица или материјална штета.

Share.