Земјотрес од 3,1 степен по Рихтер кај Охрид

Рано утрово во 3,26 часот, е регистриран земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала кај Охрид.

Епицентарот на земјотресот бил на 2 км јужно од Охрид и на длабочина од 10 километри.

 

Сподели