Зошто телохранителите на Ким се популарни во Сингапур?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се сретна со премиерот на Сингапур, Ли Хсијен Линг во пресрет на историскиот самит со американскиот претседател, Доналд Трамп на 12 јуни на островот Сентоса.

Ким допатува со приватен авион „боинг 747“ на компанијата „Аир Кина“ на аеродромот Чанги и по доаѓањето во Сингапур се состана со министерот за надворешни работи Вивијан Балакришна.

Ким и овој пат го следи обезбедувањето на кое должност им е да трчаат покрај автомобилот во кој Ким се вози.

Секој потег на Ким ќе го следат 3.000 новинари во Сингапур.

Share.