Изгазени луѓе со автомобил во Манчестер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aтомобил синоќа влета во пешаци во градот Манчестер при што се повредени најмалку пет луѓе.

Полицијата информираше дека засега нема докази кои би укажувале дека инцидентот е помешан со тероризам.

Во соопштението на полицијата стои дека службите на брзата помош и припадници на полицијата биле на лице место.

 

Share.