Исчезнал во февруари, а пред два дена го пронајдоа починат

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Полицијата денеска сооопшти дека го идентификувала лицето кое беше пронајдено обесено на дрво чие што тело било во фаза на распаѓање. Се работи за ресенчанецот со иницијали А.И. кој пак уште на 13 февруари бил пријавен како исчезнат. Телото беше пронајдено пред два дена околу 19:30 часот во Ресен над објектот на средното училиште во борова шума.

Share.