Италијанка со „Зајди, зајди“ освои бронзен медал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзениот медал на Светското првенство кое се одржува во соседна Бугарија, но сепак она што наиде на многу позитивни коментари и во македонската јавност е песната со чии звуци стигна до големиот резултат.

Италијанката која има потекло од Романија имаше изведба инспирирана од македонскиот евергрин „Зајди Зајди“, а со одличниот перформанс направи голем пресврт и од осмото место стигна до бронзениот медал.

Share.