И денеска и утре нестабилно време

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град.

Дневните температури од 18 до 29 степени, во Битола до 25.

Утре променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сподели