И денеска попладне со пороен дожд и грмежи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево и топло, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално процесите можно е да бидат поинтензивни.

Утринските температури од 8 до 16, а дневните во интервалот од 25 до 32 степена.

Локална нестабилност ќе има и во почетокот на наредната седмица.

Share.