И утре попладне со пороен дожд и грмежи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

И утре во попладневните часови на повеќе места во Македонија ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално процесите ќе бидат поинтензивни со засилен ветер и услови запојава на град. Локална нестабилност ќе има и во почетокот на наредната седмица.

Share.